Dorabianie kluczy śląsk

Dorabianie kluczy śląsk

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak inne elementy mogą się zepsuć, każdy moduł z którego, zamek jest skonstruowany, zależy od sąsiedniego fragmentu.

Przyczyny usterek zamków

Najczęściej pojawiającą się usterką jest zatrzymanie się zapadek w efekcie wepchnięcia do zamka niepoprawnego klucza bądź klucza z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, mimo wszytsko, całkiem łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go wykorzystywać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek albo dopełniać nim odkręcania metalowych elementów. Zniszczony w ten sposób klucz bardzo łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim permanentne. Ten wariant popsucia jest nadzwyczaj skomplikowany więc jeżeli chcemy by wada została naprawiona należy zadzwonić po ślusarza, który oszacuje skalę problemu, oraz naprawi bądź wymieni zamek. Ślusarz zajmuje się także oczyszczeniem zatrzasku, a także jego konserwacją. Obie te czynności mają na celu bezawaryjną pracę zapadek i dodatkowo lepsze funkcjonowanie całego urządzenia.

Porównywalnie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest złamanie się klucza podczas próby ich otwierania. Ta stresująca okoliczność pociąga za sobą uzupełniające wydatki – oprócz usunięcia części klucza a także odblokowania zamka przez ślusarza, istnieje konieczność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najłatwiej dorobić w zakładach ślusarskich bądź niewielkich punktach usługowych oferujących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie wzoru podstawowego klucza bądź wkładki zamka. Jeżeli jest to zamek typu YALE, problem jest łatwy do rozwiązania, natomiast z zamkiem „Gerda” może być kłopot. W sytuacji uszkodzenia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na nowy.

W każdej miejscowości wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miejsc w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie wyłącznie produkowanie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, reperacja zablokowanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do samochodów, czyszczenie oraz konserwacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są bardzo cenione – bez tego fachowca żaden zamek nie będzie funkcjonował prawidłowo.

Więcej informacji: sprzedaż zamków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *