Elektroniczna wiza do Australii – przydatne informacje

Elektroniczna wiza do Australii – przydatne informacje

Jak zdobyć wizę do Australii dla obywatela Stanów Zjednoczonych?
Australia to kierunek znajdujący się na niejednej przygodowej liście. Ze względu na swój dystans, a także sporo niezwykłych i idealnych miejsc stale jest celem dla podróżników z całego świata. Odwiedzenie Sydney Opera House, zabawa z kangurami lub odwiedzanie Tasmanii oraz legendarnych diabłów tasmańskich, dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć.

Jeżeli już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy nabyć bilet lotniczy i udać się na ten nieprzeciętny kontynent, jaki równocześnie jest także państwem, musimy mieć na uwadze, że by posiadać szansę przekroczenia australijskiej granicy, musimy otrzymać na to pozwolenie.

W związku z czym, koniecznym jest wysłanie wniosku wizowego do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to bardzo trudna czynność i aplikację wizową zdołamy przesłać online. Jak szybko zdobędziemy wizę, zależeć będzie od tego, z jakiego powodu się tam udajemy. Jeśli jesteśmy mieszkańcami Ameryki i marzymy o tym, żeby odwiedzić tak daleki kontynent, to będzie nam do tego potrzebna e wiza do Australii. Taka wiza wydawana jest na okres 90 dni i zdołamy ją wykorzystać maksymalnie przez rok od chwili jej uzyskania.

Jeżeli zamarzymy o tym, żeby wyjechać do Australii na jakiś czas w celach zarobkowych, wówczas jak najbardziej mamy taką możliwość. Pamiętać jednak trzeba, że wiza do rozpoczęcia pracy tymczasowej wydawana jest podobnie jak wiza turystyczna, na okres 90 dni, a jej posiadacz ma tym razem najwięcej 90 dni od momentu otrzymania wizy, żeby wjechać na obszar Australii.

Osoby, które otrzymały propozycję pracy na obszarze Australii w ramach kontraktu na przykład na okres 3 lat, to australijska wiza może być im nadana tylko i wyłącznie na podstawie pozwolenia wydanego za pośrednictwem ambasady Australii, z kolei wnioskującym powinna być strona zapraszająca, a więc przyszły pracodawca, który będzie zapewniał nam pracę. Na tej podstawie wiza zostaje nadana na okres trwania kontraktu.

Źródło:
australian visa us citizens .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *