ETA do Kanady – jak szybko zorganizować?

ETA do Kanady – jak szybko zorganizować?

Wiza do USA vs. rejestracja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu obywateli Europy bardzo fascynujące miejsce. Ze względu na dzielącą ten kontynent odległość od Europy, do tej pory nieliczni mogli pozwolić sobie na taką podróż. Dziś aczkolwiek ceny biletów samolotowych są coraz mniejsze, wobec tego podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed wycieczką trzeba jednak załatwić formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeżeli obywatel Polski organizuje podróż do Stanów Zjednoczonych, powinien w pierwszej kolejności ubiegać się o wizę. Kwestie wizowe są dość dyskusyjne i od dawna powodują wśród ludzi dużo emocji, nie za każdym razem przyjemnych. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wiz. Wielu ludzi zaznacza, że jeśli Polacy zachowywali się odpowiedzialnie i terminowo opuszczali USA przed upływem ważności swojego pozwolenia na pobyt w tym samym miejscu, wizy mogłyby zostać zniesione. Z powodu deficytu zaufania do Polaków, jednak wizy do USA są obowiązkowe i na tę chwilę nie zanosi się na zmianę tego prawa. Jeżeli komuś przeszkadza proces ubiegania się o wizę i ktoś obawia się konwersacji z konsulem, to rozwiązaniem może być wycieczka do innego państwa Ameryki Północnej. Chodzi naturalnie o Kanadę!

eTA do Kanady

Zachwycająca Kanada, tak piękna oraz różnorodna pod rozlicznymi względami, zaprasza i zachęca turystów wspaniałymi pejzażami, dziką przyrodą i podmuchem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż standardowa wiza, o jaką należy się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna rejestracja swojego pobytu w Kanadzie, ogół odbywa się na poświęconej ku temu stronie online. Proces jest nader prosty oraz intuicyjny. eTA kanadyjska nie potrzebuje skomplikowanych przygotowań. Należy przygotować sobie paszport, adres e-mail oraz możliwość zapłaty kilku dolarów. Zazwyczaj wniosek jest rozpatrywany w ciągu kilku minut. W rzadkich sytuacjach należy zaczekać nieco dłużej bądź nawet wysłać uzupełniające dokumenty. Są to wprawdzie sytuacje bardzo sporadyczne. Po takiej porcji informacji trzeba po prostu rozpocząć planowanie podróży.

Źródło:
eta für kanada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *