Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Jak najszybciej wyrobić eTA?

W czystej teorii, Kanada nie wymaga wizy od obywateli Polski już od marca – 2008 r. Decyzję o przyjeździe do kraju i okresu pobytu podjąć musi urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, dostając się do Kanady lotniczą drogą winniśmy mieć obowiązującą eTA, innymi słowy elektroniczną awizację podróży. To specyficzny wariant dowodu, który fachowo biorąc rzecz nie jest wizą, jednakże pełni analogiczną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic prostszego! Wystarczy wejść na stronę ambasady kanadyjskiej i dodać właściwy wniosek. Jak najbardziej, jest on dostępny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Następnie, wystarczające jest uregulować względnie niewielką opłatę, innymi słowy siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, będzie ustalona decyzja, co do potwierdzania eTA. Obowiązująca jest od razu oraz nie ma potrzeby drukowania jej.

Jeżeli wszak się zastanawiamy jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej powierzyć będzie to do wykonania ekspertom. Istnieją agencje wizowego pośrednictwa, które zdołają nas wyręczyć w zdobyciu koniecznych dokumentów. To adekwatne wyjście dla tych, którzy nie umieją na tyle odpowiednio języka francuskiego bądź angielskiego, tak aby pewnie uzupełnić żądany formularz. Multum jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, kiedy sfinalizować wniosek, tymczasem nie jest to trudne zadanie, jeśli zna się języki. Wniosek składa się internetowo, bez opuszczania domu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Kontakt z fachowcami wesprze w rozjaśnieniu wszystkich wątpliwości i niedopowiedzeń.

Jak działa eTA?

Awizacja elektroniczna ważna jest przez 5 lat od terminu przekazania bądź do końca obowiązywania paszportu, do którego była przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach krajoznawczych czy też w tranzycie. Na takim wariantu przyzwolenia można zamieszkiwać w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. Jeżeli wymagamy więcej czasu, to potrzebne jest wyjątkowe pozwolenie od właściwych urzędników.

Powinno się również uwydatnić, iż dostając się do Kanady morską drogą lub lądową, eTA nie jest wymagana.

Więcej informacji:

how to apply for canadian visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *